Oval Stud Earrings For Women With Bezel Setting, 18K Real Gold Plated 304 Stainless Steel, PVD Coated Featuring Zircon Inlay
Item No: OL1CA0B95
| Color | Gold |
|---|---|
| Craft | Bezel Setting |
| Gender | Women |
| Pattern | Oval, Water Droplets, Heart Shape |
| Festival | Independence Day |
| Material | 304 Stainless Steel |
| Occasion | Weekend, Banquet, Selfie, Festival, Lawn |
| Quantity | 1 Piece |
| Backs Type | Butterfly Backs |
| Plating Color | 18K Gold |
| Classification | Stud Earrings |
| Inlay Material | Zircon |
| Plating Material | 18K Real Gold Plated |
| Ear Needle Material | 304 Stainless Steel |
| Gold Plating Process | PVD Coated |
| Gold Plating Thickness | 0.03µm |
| Weight | 3g |

















Reviews
There are no reviews yet.