Hand Of Fatima Drop Earrings For Women In 14K Gold Plated Copper With Waterproof UV Plating And Artificial Gemstones
Item No: OL1EZQ2VY
| Color | Gold, Silver |
|---|---|
| Craft | Waterproof Non Tarnish, Tassel, Three-dimensional, Hammered, Hypoallergenic |
| Gender | Women |
| Pattern | Hand Of Fatima, Rose, Flower, Butterfly, Snowflake |
| Festival | Independence Day |
| Material | Copper |
| Occasion | Business, Wedding, Formal, Engagement |
| Quantity | 1 Pair |
| Plating Color | 14K Gold |
| Classification | Drop Earrings |
| Inlay Material | Artificial Gemstones, Artificial Diamond, Imitation Jade Glass Beads, Gem |
| Plating Material | 14K Real Gold Plated, Antique Silver Plated, Silver Plated |
| Ear Needle Material | 925 Sterling Silver |
| Gold Plating Process | UV Plating |
| Gold Plating Thickness | 0.03µm |
| Weight | 10g |
















Reviews
There are no reviews yet.