18K Gold Plated 304 Stainless Steel Vacuum Electroplating (In Furnace) Resin Geometric Three-Dimensional Butterfly Ear Caps Earrings For Women Independence Day Carnival
Item No: OL16HOHY6
| Color | Gold |
|---|---|
| Craft | Three-dimensional |
| Gender | Women |
| Pattern | Geometric |
| Festival | Independence Day |
| Material | 304 Stainless Steel |
| Occasion | Carnival |
| Quantity | 1 Piece |
| Ear Cap Type | Butterfly Backs |
| Plating Color | 18K Gold |
| Classification | Earrings |
| Inlay Material | Resin |
| Plating Material | 18K Real Gold Plated |
| Ear Needle Material | 304 Stainless Steel |
| Gold Plating Process | PVD Coated |
| Gold Plating Thickness | 0.03µm |
| Weight | 9g |













Reviews
There are no reviews yet.