Sector Independence Day Women's 304 Stainless Steel Stud Earrings With 18K Gold Plating And Zircon Inlay
Item No: OL1UJMKCR
| Color | Gold, Steel Color |
|---|---|
| Craft | Three-dimensional |
| Style | Classic Style |
| Gender | Women |
| Pattern | Sector |
| Festival | Independence Day |
| Material | 304 Stainless Steel |
| Occasion | Christmas, Prom, Party, Carnival, Cocktail Party |
| Quantity | 1 Piece |
| Ear Cap Type | Butterfly Backs |
| Plating Color | 18K Gold |
| Classification | Earrings |
| Inlay Material | Zircon |
| Plating Material | 18K Real Gold Plated |
| Ear Needle Material | 304 Stainless Steel |
| Gold Plating Process | PVD Coated |
| Gold Plating Thickness | 0.03µm |
| Weight | 8g |
















Reviews
There are no reviews yet.