18K Gold Plated Jewelry 304 Stainless Steel Zircon Tassel Earrings Waterproof Non-Fading Vintage Classic Accessories
Item No: OL192UMHA
| Color | Gold |
|---|---|
| Craft | Waterproof Non Tarnish |
| Style | Retro, Classic Style |
| Gender | Women |
| Pattern | Round |
| Material | 304 Stainless Steel |
| Occasion | Daily |
| Quantity | 1 Pair |
| Plating Color | 18K Gold |
| Classification | Drop Earrings |
| Inlay Material | Zircon |
| Plating Material | 18K Real Gold Plated |
| Ear Needle Material | 304 Stainless Steel |
| Gold Plating Process | PVD Coated |
| Gold Plating Thickness | 0.03µm-0.05µm |
| Weight | 6g |























Reviews
There are no reviews yet.