Unisex Flowers Stud Earrings With Freshwater Pearl, Waterproof Non Tarnish 304 Stainless Steel, 18K Real Gold PVD Coated
Item No: OLFAO7ZH
| Color | Gold, Steel Color |
|---|---|
| Craft | Waterproof Non Tarnish, Asymmetrical |
| Style | Simple Style |
| Gender | Unisex |
| Pattern | Flower, Shell |
| Material | 304 Stainless Steel |
| Occasion | Match, Birthday, Date |
| Quantity | 1 Pair |
| Backs Type | Butterfly Backs |
| Plating Color | 18K Gold |
| Classification | Stud Earrings |
| Inlay Material | Freshwater Pearl |
| Plating Material | 18K Real Gold Plated |
| Ear Needle Material | 304 Stainless Steel |
| Gold Plating Process | PVD Coated |
| Gold Plating Thickness | 0.03µm |
| Weight | 6g |










































Reviews
There are no reviews yet.