Women's Classic Style 18K Gold Plated 304 Stainless Steel Vacuum Electroplated Geometric Color-Block Waterproof Non-Fading Asymmetric Chain Tassel Earrings Set
Item No: OL10ZAXLV
| Color | Gold, Steel Color, Silver |
|---|---|
| Craft | Waterproof Non Tarnish, Asymmetrical, Tassel, Two Tone |
| Style | Classic Style |
| Gender | Women |
| Pattern | Geometric, Color Block |
| Material | 304 Stainless Steel |
| Occasion | Business, Indoor, Banquet, Daily, Formal |
| Quantity | 1 Pair |
| Plating Color | 18K Gold |
| Classification | Drop Earrings |
| Plating Material | 18K Real Gold Plated |
| Ear Needle Material | 304 Stainless Steel |
| Gold Plating Process | PVD Coated |
| Gold Plating Thickness | 0.03µm-0.05µm |
| Weight | 5g |






































Reviews
There are no reviews yet.